Yerli e-posta Gelecek Seneye Piyasaya Sürülebilir
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Yerli e-posta Gelecek Seneye Piyasaya Sürülebilir


Anadolu Bilişim Buluşmaları’nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zere tarafından açıklandığına göre yerli e-posta sistemimiz yolda!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, ICT Medya ve Harput Ajans işbirliği ile düzenlenen “2. Anadolu Bilişim Buluşmaları" etkinliğinde konuşan Galip Zere, konuşmasında yerli e-posta için çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Yerli ve milli üretimin arttığı bu günlerde ülkemiz güzel bir iş kollarını sıvamış durumda. Kendi ülkemize ait yerli e-posta’nın amacı ise veri korumasını sağlamak.

Yerli e-posta için Baz istasyonları kurulacak!

Yazılım sektöründe yerli üretime verilen destekten bahseden Müsteşar yardımcısı: “"1 Nisan 2016-1 Nisan 2017 arasında yerli ürün kullanım zorunluluğu mobil operatörlerde yüzde 30, 1 Nisan 2017-1 Nisan 2018 için en az yüzde 40, daha sonrası için yüzde 45 olacak. Ama ne yazık ki yerli ürün oranımız yüzde 3'ü bulmuyor. Bu alanda ciddi açığımız var. Çalışmalar devam ediyor. Yerli ürün baz istasyonu ULAK'ın seri üretimi ASELSAN tesislerinde başladı. Bir ay sonra teslimatlar yapılacak. İlk başta Anadolu'nun kırsal bölgelerine birinci fazda 398 ULAK baz istasyonu kurulacak" dedi.

“2. Anadolu Bilişim Buluşmaları" etkinliğinde konuşmasına devam eden Zere PTT Messenger hakkında da konuştu. PTT Messenger’da çalışmaların devam ettiğini, belli bir seviyeye ulaştığı zaman kamuya sunulacağını dile getirdi.

Amaç Veri Korumasını Sağlamak

Globalleşen dünyada biliyoruz artık hiçbir şey gizli değil. Artan siber saldırıları ile güvenlik açığı oluşması hemen hemen her sektörde mevcut. Yazılımda yerli üretime geçilmesi ise Türkiye’ye ait özel verilerin yurtdışına çıkışını engellemek olduğu söylenmedi. Zere konuşmasının devamında ise bu konuya değinerek şöyle söyledi:” TÜBİTAK ile beraber yerli bir elektronik posta çalışmamız var. Bunu da yakında açıklayacağız. Bilgilerin Türkiye'de kalması, dışarıya gitmemesini istiyoruz”

Yerli e posta sistemi projesinin 2018 yılının sonlarında tamamlanacağı öngörülmektedir.Yazar : Murat.Ohancan - 13/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim