Twitter’in spekülasyon haberler için çözüm önerisi: Canlı Yayın!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Twitter’in spekülasyon haberler için çözüm önerisi: Canlı Yayın!
Twitter sahte haberlere karşı çözüm önerileri üretiyor!

Twitter’in spekülasyon haberler için çözüm önerisi olarak canlı yayın diyor!

Twitter sık kullanılan sosyal ağlardan birisidir. Önemli bir olay yaşandığında ya da farklı bir durum meydana geldiğinde insanlar durumu anlamak için Twitter’a bakıyor. Ancak bu durumdan yararlanan kötü niyetli insanlar yalan haber yaymaktan geri durmuyorlardı. Hatta bazen yalan haberler gerçek zannedilip insanlar galeyana geliyordu.

 

İşte bu probleme Twitter’ın çözüm önerisi canlı yayınlar! Kritik, önemli bir haber olduğunda Twitter kullanıcılarının Tweetlerini canlı yayın ile desteklemeleri mümkün olacak.

 

Twitter kritik haberlere canlı yayın desteği!

 

İnsanları derinden etkileyen bir olay yaşandığı zaman yanlış bilgi yayılmasını önlemek isteyen Twitter, zaman çizelgesine kişilerin attığı haberlerin yanı sıra yerel TV haberlerini de yayınlanacağını duyurdu. Twitter bu konu ile ilgili yerel haber platformları ile çalışmalara devam ettiği edinilen bilgiler arasında.

 

İnsanları sarsan bir olay hakkında yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek isteyen Twitter’ın, büyük çaplı olaylarda zaman çizelgesinde yapılan paylaşımlara ek olarak yerel TV haberlerini yayınlamaya başlayacağı doğrulandı. Hatta Twitter yerel haber kaynakları ile ortak iş görüşmelerine başladığı doğrulanmış.

 

Twitter’ın yalan haberleri önlem için sürdüğü bu çaba gerçekten takdire şayan!Yalan haberlerin çok can sıkıcı olduğunu, bir tık ile insanların hayatının değişebileceğinin örneklerini çok fazla gördük. Spekülasyon haberlerin bu şekilde biraz olsun geri durmasını umut ediyoruz.

 

328 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter daha öncede sahte hesaplara karşı bir önlem almış, sahte hesaplardan platformu temizlemişti.Yazar : Murat.Ohancan - 19/02/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim