Yine başka bir Tesla aracı bazı problemler yaşıyor
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Yine başka bir Tesla aracı bazı problemler yaşıyor


Tesla, Model 3'ün karşılaştığı sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışırken, Model S sedan, kendi başına bir sorunla karşılaştı. EV otomobil üreticisi, Nisan 2016'dan önce üretilen 123.000 Model S araç için bir geri çağırma da duyurdu.

 

Geri çağırma, aşırı korozyona neden olduğu bildirilen hidrolik direksiyon cıvatalarını sabitlemektir. Tesla'ya göre, en çok, kalsiyum veya magnezyum yol tuzlarının sıklıkla kullanıldığı çok soğuk iklimlerde ortaya çıkmıştır. Sorunu olan otomobiller hala sürülebilir durumdadır, ancak raporlar giderek daha da zorlaştıklarını söylüyor.

 

Tesla’nın sorunun dökümünü burada görebilirsiniz:

 

“Cıvatalar arızalanırsa, sürücü hala aracı yönlendirebilir, ancak güç desteğinin kaybı veya azalması nedeniyle artan güç gerekir. Bu, öncelikle otomobilin düşük hızlarda ve paralel park için sürülmesini zorlaştırır, ancak sadece küçük direksiyon simidi kuvveti gerektiren yüksek hızda kontrolü etkilemez.”

 

Tesla'nın hatırlaması sadece Model S'yi etkilemektedir. Geri çağırma işleminden etkilenenler, hatalı parçanın değiştirilmesi için randevu almak üzere Tesla tarafından zamanında bilgilendirilecektir.

 

%25 DEĞER KAYBETTİ

 

Otomobil dünyasının öncü firmalarından birisi olarak Tesla son olaylar neticesi ile geçtiğimiz ay %25 değer kaybetti. Soruna sebep olan Nisan 2016 yılından önce üretilen araçlar, daha önce de söylediğimiz gibi geri çağrıldı.

 

Şuan böyle büyük bir kriz ile boğuşan Tesla, ürettiği otomobiller ile ilgili olan hataları düzelttiği taktirde kaybettiği yüklü miktarı geri kazanabileceği söyleniyor. Tesla’nın bu zorlu dönemi atlatıp atlatamayacağı herkes için merak konusu.Yazar : Murat.Ohancan - 02/04/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax balen lokman hekim guava plus Tongkat Ajimat Madura collagen forte Prostacare Ultra biohira mavi su at kestanesi jeli yalancı portakal kremi polibor aronya çayı bombax şeyhi şifa macunu