Telefon Dinlenmelerini Tarihe Karıştıran Uygulama: Novende!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Telefon Dinlenmelerini Tarihe Karıştıran Uygulama: Novende!
Telefon görüşmelerinin dinlenmesini engellemek için bir yazılım geliştiren Novende Software, kendi adını taşıyan uygulamayı Google Play'de kullanıcılarına sundu.

Telefon dinleme bir çeşit kişi özlük haklarına saldırı ve özel hayatın gizliliği hukukunda etik olmayan bir durumken ne yazık ki bazı kurumların telefon görüşmelerini dinlediğini biliyoruz. Kısa bir süre önce ülkemizde yaşanan telefon görüşmesi typelerinin ortaya çıkması da bu konuya tekrar yoğunlaşılmasına neden olmuştu. Öyle ki, telefonunda hafif bir ses yankılanmasına şahit olan kişiler bile "Ben de mi dinleniyorum?" moduna girmeye başladı. Tabi, "Devletin kriptolu telefonlarını bile dinlediler!" sözleri de bugün hala birçok kişinin hafızasında yerini koruyor.

 

 

Bizler en ufak ekoda telefon görüşmelerimizin dinlendiğini düşünerek kendimizi fazla önemsemeye devam ededuralım, bunun önüne geçmek için kolları sıvayan geliştiriciler olmuş bile. Telefon görüşmelerinin dinlenmesini engellemek için bir yazılım geliştiren Novende Software, kendi adını taşıyan uygulamayı Google Play'de kullanıcılarına sundu. Novende indir tamamen Türkçe bir uygulama, zira Türk geliştirici ellerinden çıkınca tam anlamıyla Türk için, Türk'e göre bir güvenlik uygulaması diyebiliriz. Telefonlarınızın dinlendiği konusunda tedirginlikler duyuyorsanız uygulamayı indirebilir ve aylık ya da yıllık abonelikler gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Novende için fazla mesai yaptığı açıkça belli olan Novende Yazılım, "Bu yazılımı yaptık, çünkü iletişim özgürlüktür", mottosuyla da dikkatleri çekti. Telefon dinlemelerine karşı tepkisini de koyarken, ciddi anlamda bir koruma sağlayan bu uygulama her görüşmeniz için AES şifreleme sisteminde yeni bir şifre yaratıyor. Tek bir şifrenin değil, her konuşma için ayrı şifrelerin söz konusu olması da telefonunuzu dinlemek isteyenlerin şifrenizi bulması, kırması ve bunun gibi durumları ihtimal dışı bırakıyor.

 

Novende Uygulaması Tanıtım Videosu


 

Şimdilik Android cihazlar için sunulan ve onları kriptolu telefon formatına sıkabilen Novende, yakında diğer platformlar için de gelebilir. Uygulamayı Android cihazlarınızda denemek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir, Novende hakkında eklemek istediklerinizi ya da kullanım deneyimleribizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

 

Google'ın Başı Köpek Balıklarıyla Dertte!

Twitter, Videolu Reklamları Test Etmeye Başladı!Güvenlik
12 MB
Yazar : ozgeozturk - 16/08/2014

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

MOBIL HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim guava plus eco slim renovexin rus merhemimavi losyon mavi iksir