Samsung’dan rekor!  Q1 2018’de 15.6 trilyon kar elde etti
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Samsung’dan rekor!  Q1 2018’de 15.6 trilyon kar elde etti


Samsung Electronik, 15,6 trilyon won'luk (Kore para birimi) bir ilk çeyrek karının, piyasa tahminlerinden yüksek ve çeyrek boyunca en yüksek seviyesini elde etmesini bekliyor.

Samsung Electronik, 2018'in ilk çeyreği için 15.6 trilyon won'luk (yaklaşık 14,6 milyar $) kâr elde etmesini bekliyor.

 

Yerel menkul kıymet firmaları tarafından kazanılan 14,5 trilyonluk pazar görüş birliğini görmüş ve çeyrek boyunca en yüksek seviyesini yakalamıştır. Bu rakam geçen yılın 9. çeyreklik çeyreğe ait 9.898 trilyon liralık kazanca göre % 57,6 artış gösterdi.

 

Q1 2018, bir yıl öncesine göre yüzde 18,7 artışla 60 trilyon kazancın gelirini gördü. Samsung geçen yıl dördüncü çeyrekte 15.147 trilyon kazandı ve bir önceki çeyreğe göre yüksekti.

 

Analistler, yarıiletkenlerin, özellikle bellek yongalarının 11 trilyon wonluk bir katkıda bulunduğunu, yüksek marjlı Galaxy S9 serisinin ilk lansmanının da büyük olasılıkla katkıda bulunduğunu tahmin ediyorlar.

 

Ancak, küçük ölçekli OLED ürünlerinin satışlarındaki düşüş, iPhone X'in popülaritesinden yoksun olmasından dolayı görüntü sektörüne zarar veriyor. Samsung, ekranlar için ana tedarikçidir.

 

Samsung'un, yarı iletkenler ve S9 serilerinin satışlarına olan yüksek talepten dolayı ikinci çeyrekte de devam etmesi bekleniyor.

 

Ancak belirsizlik var; ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı döviz kurlarını ve ileriye dönük Koreli IT ürünlerinin Çin ithalatını da olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Tam tahminler bu ayın sonunda açıklanacak.Yazar : Murat.Ohancan - 06/04/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

MOBIL HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax balen lokman hekim guava plus Tongkat Ajimat Madura collagen forte Prostacare Ultra biohira mavi su at kestanesi jeli yalancı portakal kremi polibor aronya çayı bombax şeyhi şifa macunu