PayPal, Türkiye’den Parayı Tamamen Çekti!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


PayPal, Türkiye’den Parayı Tamamen Çekti!
PayPal Türkiye’deki faatliyetlerini tam anlamı ile durdurdu.

PayPal Türkiye’deki faatliyetlerini tam anlamı ile durdurdu. İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye pazarından çıkarken, Türk müşterilerine yeniden hizmet vermek için gerekli olan izinlerin alınması yönünden çalışmalarını sürdüreceğiniz açıkladı.

Türkiye’de 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren ödeme sistemi firması, dün yapmış olduğu yazılı açıklamada “PayPal olarak Türkiye’deki faatliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Fakat müşterilerimiz PayPayl hesaplarına giriş yapabilir ve eğer hesapları var ise bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler” açıklamasında bulundu.

 

Neden reddedildi?

 

Paypal, Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yapmış olduğu lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeni ile faaliyetlerini durdurmaktan başka bir seçeneği bulunmadığını belirtti. Hangi gerekçe ile başvurusunun reddedildiğini açıklamadı. Fakat piyasada PayPal’in Türkiye’de vergi vermediği, ülkemizde zorunlu olmasına karşın finansal verilerini burada saklamadığı gibi nedenler ile izin alamadığı konuşulanlar arasında yerini aldı.

PayPal, Online sistemler üzerinden uluslararası düzeyde alıcı ve işletmelere para göndermek ve alma imkanını sunan bir sistemdir. 190 ülke ve bölgede 100 milyon üye hesabına sahip olan sistem, dünya çapında kabul görmektedir. Kredi kartı bilgilerini depolayarak alışveriş esnasında kendi sanal parasını kullanmasına izin veren bir işleyişe sahiptir.

 PayPal hesabında kalan paralar ALİKEV'e

Sosyal medya üzerinden dün başlatılmış olan 'Paypal hesaplarında kalan paraların LÖSEV'e bağışlanması' kampanyasının ardından Ali İsmail Korkmaz Vakfi (ALİKEV) için de harekete geçildi.

Bunun üzerine başka bir sosyal medya kullanıcısı bu kampanyadan yol çıkarak, Paypal hesaplarında ki bakiyenin yarısını LÖSEV'e yarısını da Ali İsmail Korkmaz Vakfı'na bağışlanması için yeni bir çağrıda bulundu. LÖSEV'e yapılan bağış 100 bin TL'yi bulmuştur. Paypal hesaplarında yer alan 10 doların altında ki bakiyeler banka hesaplarına çekilemiyor fakat başka bir kullanıcıya gönderebiliniyor.Yazar : ozgeozturk - 02/06/2016

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim guava plus eco slim renovexin rus merhemimavi losyon mavi iksir