TSK için Asker Robot Üretilebiliriz
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


TSK için Asker Robot Üretilebiliriz
Konya'da insansı robot üretimi gerçekleştiren Akınrobotics firması, milli savunmada kullanılmak üzere 'robot asker' üretmeyi planladıklarını açıkladı.

 

Konya'da insansı robot üretimi gerçekleştiren Akınrobotics firması, milli savunmada kullanılmak üzere 'robot asker' üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Şirketin sahibi Özgür Akın, Savunma Sanayi Müsteşarlığının istemesi dâhilinde askeri olarak kullanılabilecek robot yapmak istediklerini söyledi.

asker robot üretilebilir mi?

Akınrobotics, geçen yıl ilk robotu ile açılışını gerçekleştirmişti. Kullandıkları ileri teknoloji sayesinde üretilen robotların, askere çevrilebileceği ve milli savunmaya gereken desteği verebileceğini belirtildi.

Özgür Akın: ''Savunma Sanayi Müsteşarlığı, üniversiteler ve sanayi işbirliğiyle, asker robotlar yapmak istedikleri bildirmişti. Bizler bilgi birikimimiz ve deneyimlerimizle böyle bir göreve, emre hazırız. Bizim ürettiğimiz ürünler tamamen yerli ve millidir. Biz bu anlamda yüksek teknoloji üretmeye devam edeceğiz. Yüksek teknolojinin hangi alanda kullanılacağı sivil alanda mı, askeri alanda mı, kullanılacağı tabii ki milli otoritemizin kararına bağlıdır. Biz bu anlamda her türlü göreve hazırız" dedi.

 milli asker robot üretimi

ROBOTLAR ARAZİ ŞARTLARINA UYUM SAĞLAYABİLİR

 

Özgür Akın: " Eğer konu robotların askeri alanlarda kullanılması ise öncelikle arazi şartları önemlidir. Bizim bu konuda geliştirdiğimiz arazi robotumuz var. Şu an da dört teker üzerinde gidebilen bir robotumuz var. Aynı zamanda da dört bacaklı bir ilk örnek geliştiriyoruz. Bunlar arazi şartlarına uygun robotlar. Dört bacaklı ya da dört tekerli olabilecek robotların çok rahat arazi şartlarına uyum sağlayabileceği öncelikle malzeme taşıma amaçlı kullanılabileceği daha sonra farklı şekillerle de sensörler yerleştirerek tarama, hedef belirleme, gözetleme gibi birçok görevlerde de yer alabileceğini söyleyebiliriz. Zaman içerisinde tabii ki askeri otoritelerimizin, milli otoritelerimizin kararıyla herhangi bir amaç içinde kullanabileceğini söyleyebilirim" diye konuştu. Bu robotların silahta kullanabileceğini belirten Akın, gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Milli Savunma Sanayisi ile insansız hava araçları, obüsler gibi kendi ürettiğimiz silahlarla daha güçlü olduğumuzun kanıtı oldu. Eğer robottan asker üretebilirsek daha da harika olmaz mı?Yazar : Murat.Ohancan - 07/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim