“Facebook Sil” Akımı Gittikçe Büyüyor!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


“Facebook Sil” Akımı Gittikçe Büyüyor!


Facebook hakkında geçen haftaya ortaya çıkan kullanıcıların kişisel bilgilerini, Amerika seçimlerinde kullanıldığı ortaya çık tıkatan sonra, birçok kullanıcı tarafından “Facebook sil” hastagi altında Facebook şirketine tepkilerini gösteriyorlar.

Facebook en büyük sosyal medya devlerinden birisi olarak 2005 yılında kurulmuş ve hızla büyüyerek bünyesinde milyarlarca insanları barındırıyor. Ancak son günlerde Facebook büyük bir skandal ile karşı karşıya kalmış durumda!

Amerika başkanı seçimleri döneminde 50 milyon kullanıcının bilgilerini Donald Trump’a sattığı ortaya çıkan, sosyal medya devinin başı son günlerde çok ağrıyor. Kendi bilgilerini siyasi amaç ile satılmasına kızgın olan halk tepkileri gösteremek için diğer bir sosyal medya devi olan Twitter’dan tepkilerini gösteriyorlar. “Facebook sil” hastagi ile öfkelerini dile getiren kullanıcılar kişisel verilerinin korunmadığı gerekçesiyle Facebook hesaplarını silip uygulamayı tamamen kaldırıyorlar. App Store’larda uygulama altına olumsuz yorumlar ve eksi puanlar veriliyor.

Bu skandal ile büyük hisse düşüşü yaşayan Facebook, 537 milyar dolar olan piyasa değeri, bugün 494 milyar dolara kadar geriledi. Ayrıca dünyanın en zengin beşinci kişi Mark Zuckerberg'in cuma günü 74.5 milyar dolar olan kişisel serveti, bugün 69.3 milyar dolara düştü. Yaklaşık bir hafta da 5 milyar dolar kaybetti.

ZUCKERBERG İFADE VERECEK

Facebook şirketine ABD ve İngiltere’de bir sürü dava açıldı, Facebook kurucusu ve başkanı Mark ZUCKERBERG ifade vermek üzere çağrıldı!

ABD'de Senato'nun Ticaret, Bilim ve Ulaşım Komisyonu Başkanı, Cumhuriyetçi John Thune, Zuckerberg'e bir mektup gönderdi ve skandal ile ilgili bilgi istedi. Facebook;’un kişisel veri korumaya yönelik olan politikası hakkında bilgi istedi. Senato Yargı Komisyonu'nun en üst düzey Demokrat üyesi Dianne Feinstein de Zuckerberg'in Kongre’de ifadesinin alınması gerektiğini belirtti.

Facebook Batıyor mu?

Büyük hisse kaybeden Facebook’a tepkiler hala devam ediyor. Kişisel veri koruma kanunu çiğneyen Facebook’a ne olacağı ise merak konusu. Bir hafta geçmesine rağmen bilgi satan Facebook’a karşı insanların öfkeleri dinmiyor.Yazar : Murat.Ohancan - 22/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

SOSYAL MEDYA HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim guava plus eco slim renovexin rus merhemi