Facebook kaybettiği güveni yeniden kazanmak için yeni gizlilik araçları oluşturuyor
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Facebook kaybettiği güveni yeniden kazanmak için yeni gizlilik araçları oluşturuyor


 

Facebook herkesin hakkında çok şey biliyor ki bu bariz görünüyor ama herkes yakın zamana kadar bunun önemli olduğu kabul etmeyi önemsemedi.

 

Şirket, bu ayın başlarında Cambridge Analytica'nın danışmanlık şirketlerinden izin almadan kişisel bilgileri almak için başvurduğu zaman, tartışmaların merkezinde kendini buldu. Bazı medya kuruluşlarının, Facebook'un çağrı ve metin geçmişini topladığını, ancak kullanıcılara söylenmediği üzerine yaptığı haberler ile Facebook kendini zor bir dönemde buldu.

Dünya çapında milyarlarca insan tarafından kullanılan bir sosyal platform olduğundan, Facebook artık Kongre önünde görünmek ve iş uygulamalarını açıklamak için çağrılarla karşı karşıya. ABD hükümetine ne söyleyeceğine karar verirken, Facebook, her yerde kullanıcılara geliştirilmiş gizlilik araçları sunuyor.

 

Facebook’a göre bu yeni özelliklerin hepsi “bir süre önceden” geliştiriliyordu, ancak devam eden durum onları mümkün olan en kısa zamanda bitirmeye itti.

 

Artık veri ayarları ve araçlarını bulmak daha kolay olacak. Mobil cihazlardaki tüm ayarlar menüsü yeniden tasarlandı. Facebook, yaklaşık yirmi farklı ekranı uygulamada tek bir yere getirildiğini söylüyor. Ayrıca, Facebook'a bağlı üçüncü şahıs uygulamalarının hangi kişisel bilgileri görebildiğini bilmek daha net olacak.

 

Kendi ismini alan bir özellik, Bilgilerinize Erişmektir. Adından da anlaşılacağı gibi, önceki yayınlara, tepkilere, yorumlara ve aramalara bakabilirsiniz. Sonra gerekirse profilinizden herhangi bir şeyi silebilirsiniz.

 

Neyse ki Facebook bu kadarı ile yetinmedi. Gizlilik, güvenlik ve reklamlar ile ilgili bilgileri genişletti. Kullanıcılar hesaplarını daha güvenli hale getirebilir, kişisel bilgilerin paylaşıldığını kontrol edebilir ve reklam göstermek için kullanılan verileri yönetebilir. Bunun birçoğu Facebook’un web ve mobil uygulamalarında zaten mevcuttu, ancak şirket her şeyi daha görünür hale getiriyor.

 

Ayrıca Facebook ile paylaştığınız verileri indirme seçeneği de var. Güvenli kopyada "yüklediğiniz fotoğraflar, hesabınıza eklediğiniz kişiler, zaman çizelgenizde yayınlar ve daha fazlası" bulunur.

 

Önümüzdeki haftalarda Facebook son kullanıcı lisans sözleşmesine güncellemeler getirecek. Şirket, “taahhütlerimizi insanlara dahil etmeyi” ve aynı zamanda veri politikasını düzenlediğini açıkladı. Böylece hangi verilerin toplandığını ve nasıl kullanıldığını biliyorsunuz. Facebook, kullanıcılarla güvenin şeffaf olmasını sağlamayı amaçlıyor.Yazar : Murat.Ohancan - 29/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax balen lokman hekim guava plus Tongkat Ajimat Madura collagen forte Prostacare Ultra biohira mavi su at kestanesi jeli yalancı portakal kremi polibor aronya çayı bombax şeyhi şifa macunu