Facebook, kullanıcıların cep telefonu konuşmalarını ve SMS'lerini Kaydetmesi Sebebiyle Tekrar Ateş Altında!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Facebook, kullanıcıların cep telefonu konuşmalarını ve SMS'lerini Kaydetmesi Sebebiyle Tekrar Ateş Altında!


Facebook bir kez daha tartışmaların merkezinde. Bu ayın başlarında, şirket kendisini Cambridge Analytica ile siyasi bir skandala karışmış buldu. Donald Trump’ın ABD başkanlık kampanyasının adına çalışan danışmanlık şirketi, izinsiz olarak kullanıcılardan kişisel bilgi aldığını açıkladı. Facebook şimdi "cep telefonu konuşmalarını ve kısa mesaj kayıtlarını tutmak" ile suçlanıyor.

Hafta sonu, Facebook'un medyada radar altında çağrı ve metin topladığı birçok medya kuruluşu tarafından bildirildi. İddialar, Facebook'un tam olarak ne yaptığını açıklayan bir blog yayını yayınladığı için şiddetle reddediliyor.

Tartışma, şirketin küresel mesajlaşma platformu olan Facebook Messenger'dan geliyor. Facebook'un, Messenger ve Messenger Lite'daki kullanıcılara, Android cihazlarıyla kimlerin aradığınızı ve mesaj bilgilerinizin hepsi Facebook sunucularında kayıtlı!

Detaylı telefon görüşmeleri, sadece Android işletim sistemini kullanan telefonlardan Facebook sunucularına yerlermiş durumda. Sosyal medya devi iOS işletim sistemindeki verileri çekemediği ise açıklanan bilgiler arasında.

Geçen hafta başlayan Facebook sil akımının devamında patlayan bu olay şöyle: Hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar, “verilerinizi bilgisayarda saklamak ister misiniz?” diye bir soruyla karşılaşıyor. Evet, cevabını verenler ise indirilen dosyada, cep telefonundaki rehbere kayıtlı numaralar, isimlerin yanı sıra telefondan gönderilen alınan kısa mesajların bulunduğunu söylüyor.

Facebook’un Bu Konu Hakkında Resmi Açıklaması

Mesajlaşma uygulamalarının en önemli özelliklerinden birisi de bağlantı kurmak istediğiniz kişileri kolaylıkla bulabilmenizdir. Bu nedenle telefonunuzla bir sosyal medya ya da mesajlaşma uygulamasına giriş yaptığınızda telefon rehberiniz hizmet sağlayıcının sunucularına yüklenir. Bu yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır.

Zuckerberg: Özür dilerim

Facebook’un kurucu ve başkanı Mark Zuckerberg, 50 mlyon kişinin kişisel verilerini Cambridge Analytica adlı şirkete verip sonra bu bilgilerin Amerika seçimini etkileyecek şekilde kullanılmasını üzerine gelen suçlamalara yönelik özür diledi.

Zuckerberg, ABD ve İngiltere'de yayınlanan gazetelere verdiği tam sayfa ilanda, "Bize duyulan güveni suistimal ettik. Zamanında gerekenleri yapamadığımız için özür dilerim. Sizler için daha iyisini yapacağıma dair söz veriyorum" dedi.

 Yazar : Murat.Ohancan - 27/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

SOSYAL MEDYA HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim guava plus eco slim renovexin rus merhemi