Araştırmacılar Sevimli Örme Oyuncakları 3D Modellerine Dönüştürdüler
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Araştırmacılar Sevimli Örme Oyuncakları 3D Modellerine DönüştürdülerAraştırmacılar Sevimli Örme Oyuncakları 3D Modellerine Dönüştürmeyi başardılar!

Eper kendinizi bir örgü ustası olarak görüyorsanız, ancak çorap, kazak ve atkı örmekten yorulduysanız, Carnegie Mellon Üniversitesi Tekstil Laboratuarı’ndaki araştırmalar 3D modeli ile herhangi bir şeyi örgü desenine döndürebilen bir yazılım ile ele becerilerinize yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyorlar.

CMU'nun Vidya Narayanan, Lea Albaugh, Jessica Hodgins, Stelian Coros ve Jim McCann, 3D modellerin bilgisayar kontrollü bir şekilde izlenebileceği yönergelere dönüştürülmesine yönelik bir metodolojiyi detaylandırıyor. Günümüzde tekstil üretiminde yaygın olarak kullanılan örme makinelerinin yerini alması öngörülüyor.

Kağıda göre, bir insan, örgü makinesinin belirli bir 3D modelde başlaması ve durması gereken yazılımı söylemelidir, ancak diğer tüm talimatlar, izlenecek adımlarda dâhil modelin karmaşık 3D örgüsünün bir analizine dayanarak otomatik olarak üretilir. Makine gerçek örgü gibi almalıdır. Yazılım aynı zamanda örgü makinesinin yeteneklerinin herhangi bir sınırlamasını da hesaba katar, böylece karmaşıklığı nedeniyle mekanizmasını potansiyel olarak sıkıştırabilecek bir desen oluşturmaz ya da örme oluşturma tamamlanmadan önce ipliğin kopmasına veya yırtılmasına neden olmaz.

Thuniverse'de örülmüş bir kopyaya indirebileceğiniz her şey 3D basılabilir modeli döndürmeye heyecan ile başlar Carnegie Mellon Üniversitesi Tekstil Laboratuarı’ndaki araştırmalar şimdiye kadar algoritmanın örgü makineleriyle uyumluluğa odaklandı.

Eğer 3D basım istenilen başarıyı gösterirse, tekstil dünyası yeni bir reform ile karşı karşıya kalabilir. Giyeceğimiz kıyafetleri 3D yazıcı çıkartıyor olabiliriz.Yazar : Murat.Ohancan - 09/03/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim