Tesla, 100 Günlük Yarışını Başarıyla Tamamladı!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


Tesla, 100 Günlük Yarışını Başarıyla Tamamladı!


Tesla, 100 Günlük Yarışını Başarıyla Tamamladı!


Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Güney Avustralya'da dünyanın en büyük lityum iyon pilinin yapımının tamamlandığını açıkladı. Bilindiği üzere Tesla'nın kurucusu Elon Musk, 100 MWh kapasiteli dev bataryaların yapımına Eylül ayında başlamış ve projeyi 100 gün içinde bitireceği sözünü vermişti. 


Güney Avusturalya yetkilileri Perşembe günü Tesla Powerpacks’in tam olarak kurulduğunu ve Hornsdale Rüzgar Çiftliği ile bağlantılı olduklarını söyledi. Pilin önümüzdeki günlerde enerji verileceğini de eklediler. Jamestown'un kuzeyinde bulunan rüzgar çiftliği, Fransız yenilenebilir enerji şirketi Neoen tarafından işletilmektedir.


Temmuz ayında, Tesla ve Neoen’in projeyle ilgili sözleşme imzaladığı bildirildi. Musk, şebeke arabağlantı anlaşmasının imzalanmasından sonraki 100 gün içerisinde aküyü teslim etmeyi taahhüt etti, ya da ücretsiz olacaktı.


Testin, pilin optimize edildiğinden ve Avustralya Enerji Piyasası Operatörü ve Güney Avustralya Hükümeti gerekliliklerini karşıladığından emin olmak için başlaması gerekecek.


Yetkililer bu yılın başlarında enerji planlarının ayrıntılarını açıkladı. Güney Avustralya'daki insanlara daha temiz, daha ucuz ve daha güvenilir enerji sağlamayı amaçladı. Planın bir kısmı, yenilenebilir enerji depolamak ve gerektiğinde "yedek güç" sağlamak için muazzam bir pilin kurulmasını içeriyordu.


Güney Avustralya'nın başkanı Jay Weatherhill, "Diğerleri sadece konuşurken, enerji planımızı Güney Avustralya'yı daha yeterli hale getirmek ve Güney Avustralya'lılar için bu yaz aylarında yedek enerji ve daha ekonomik enerjiyi sağlayacak şekilde düzenliyoruz." dedi.


Weatherhill, "Dünyanın en büyük lityum iyon pil enerji karışımımızın önemli bir parçası olacak ve Güney Avustralya'nın pil depolama sistemiyle lider bir yenilenebilir enerji olacağına dair en net mesajı gönderiyoruz" diye ekledi.

 

 Yazar : Murat.Ohancan - 24/11/2017

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim