Kyk e-devlette!
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.


KYK Artık E-Devlet'te


E-devlet vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin online ortamda sunulması için kurulan bir sitemdir. Bu sistem sayesinde vatandaşların daha hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet almaları sağlanır. Türkiye’de bulunan kurumlar e –devlet üzerinden hizmet sunarak vatandaşlara yardımcı oluyor.

 

Son zamanlarda e-devlet’e yeni bir hizmet daha vatandaşa sunuldu. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için burs, kredi ve yurt işlemlerini e-devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

 

Burs, kredi, yurtlar ile ilgili başvuru, iptal, erteleme gibi işlemler e-devlet üzerinden artık kolayca yapılabiliyor. Burs, kredi, yurtlar ile ilgili herhangi bir işlem yapmak isteyenler başvuru dönemlerinde e-devlet üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilir ve yine işlem sonucunu sistem üzerinden takip edebilir.

 

KYK online sisteme geçerek dilekçe dönemine son verdi. Artık öğrenciler burs, kredi ve yurt ile herhangi bir işlem yapmak için dilekçe yapmak yerine online başvuru yapabilecekler. Bu sayede işlemler daha hızlı halledilebilecek. Zamandan tasarruf sağlanmış olacak.

 

KYK’nın e-devlet üzerinden sunduğu hizmetler:  Ücretsiz yurt interneti personel taahhüt işlemleri, kredi/ burs nakil başvurusu, yurt kayıt işlemleridir.

 

Yine KYK öğrencileri için önemli bir işlem olan izin işlemi de online ortama taşındı. Öğrencilerin kolayca erişim sağlayabileceği “GencizBiz” portalı üzerinden yine e-devlet’ten izin işlemi gerçekleştirebiliyor.Yazar : Murat.Ohancan - 16/02/2018

En Son Haberler
En Yeni Videolar
TOPLAM OKUNMA SAYISI
ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER

TEKNOLOJI HABERLERİSistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax teff tohumlu çay balen lokman hekim