Blog - İndir Livex
Windows
Windows
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Web Uyg.
Macintosh
Mac OS
Haber
Haber
Video
Video
Galeri
Galeri
Oyun
Oyun
Oyun
Youtube MP3
Blog
Blog
Üye ol veya giriş yap.

İndirlivex Blog

Tavsiye Ediyoruz! Fatih Günhız - 24/11/2016

Bilgisayar son 15 yılda Türkiye'de iyice yaygınlaşmış ve son 5 sene içerisinde en gelişmiş halini almıştır.

Bilgisayar alırken tabi ki dikkat edilmesi gereken hususlar olmalıdır. Lakin şöyle birşey var, bilgisayarı oyun oynamak için mi alacaksınız ? İş için mi ? yoksa günlük hayatta kullanmak için mi ?

Günlük hayatta kullanıp, aynı zamanda iş yapıp oyun da oynayabileceğiniz bir bilgisayar istiyorsanız bu makalemiz sizler için.

Bilgisayar alırken hıza dikkat edilmelidir. Bir bilgisayar ne kadar hızlı ise o kadar kalitelidir. Bu lafımıza dayanarak bilgisayara hızını veren işlemci donanımımızı seçmeliyiz.

İşlemci

Bir işlemci bilgisayarın kaderini belirleyen bir organdır yani işlemciniz olmaz ise bilgisayarı unutun. Bütçenize göre işlemci seçimi yapabilirsiniz tabi ki marka model olarak son nesil işlemciler genelde büyük iş bilgisayarları için kullanılır. Eğer 5-6 sene ihtiyaç duyacağınız bir bilgisayar istiyorsanız işlemciniz için Intel Pentium i5 Son Nesil önerimizdir.

Anakart

Anakart seçimi bilgisayarınızın her donanımı için önemlidir anakart bilgisayarın donanımlarının çalışmasını sağlayan bir üründür. Bilgisayarın Kalbidir. Nasıl biz kalpsiz yaşayamaz isek bir bilgisayarda anakartsız çalışamaz. Deminde söylediğimiz gibi, donanımların uyumlu olması anakarta bağlıdır işlemciyi i5 seçtiğimiz için anakartıda intel uyumlu seçeceğiz, sizin için en uygun olarak seçtiğimiz anakart GIGABYTE Z170X-Gaming 5 Intel Z170

Güç Kaynağı

Güç kaynağı bir bilgisayarın elektrik dağıtımını yapan bir donanımdır, insan vücuduna örnek verecek olursak kalbin damar yolu ile kan iletmesine benzer. Güç kaynağı'nın en büyük sorunlarından biri ise elektrik kesilmesidir. Eğer güç kaynağınız kaliteli değil ise bilgisayarınızın hasar görmesü çok büyük ihtimal olacaktır.

Bunun için size maddi ve kalite yönünden en iyi güç kaynağı olan FRISBY COUGAR 80PLUS BRONZE 850W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI'nı öneririz.

Ekran Kartı

Ekran kartı bir bilgisayarın olmazsa olmazlarından değildir, yani olmasada bilgisayarınız çalışır vaziyette kullanabilirsiniz, lakin tabi ki bir bilgisayara ekran kartı gereklidir. Ekran kartı bilgisayar ekranına yansıtılan kaliteye göre değişir. Bizim bu ürünlere göre size önereceğimiz ekran kartı MSI GT730 GDDR3 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı olacaktır.

Ram

Ram denilince akla gelen bilgisayar hızdır yanlış bilinse dahi bir nebze bile olsa hızı etkilediği aşikar. Ram deyince oyuncuların ve bilgisayar donanımcılarının aklına gelen ilk marka, Kingston, Hyperx'dir. Bir ram olarak size önereceğimiz ürün,Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram dır.

Harddisk (HDD)

Harddisk bilgisayar bilgilerini tutan tüm klasör ve dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir donanımdır. Bir bilgisayar için en önemli Harddisk çeşiti ön belleği ve dosya aktarım hızı en yüksek olan harddiskdir. Bunun için size önereceğimiz ürün, WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb olacaktır. 

Devamını oku...
Mobil Fatih Günhız - 23/11/2016

Günümüzde en çok kavga edilen konulardan birisidir. Hangisi en kaliteli ? Android mi ? iOS mu ? bu duruma kesin olarak bir nokta veremesek bile kendimizce iOS ile Android arasındaki 5 farkı sizler için derledik.

 

  1.   En kaliteli uygulamaların ilk önce iOS'a geldiğini belirtelim

Kullandığımız birçok uygulamanın ilk olarak eklendiği platform, iOS'dur. En net örneğine bakacak olursak Vine uygulaması ilk olarak iOS'a 2014 yılının yazında gelmiş, 2015 başında ise Android Platformuna gelmiştir.

     2.   iOS Apple firması tarafından üretilmektedir. Android Google tarafından geliştirilse bile günümüzde hemen her telefonun android olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden iOS burada tek yönlülüğü ile farkı çıkarıyor.

     3.   Android açık kaynaklı bir işletim sistemi iken iOS kapalı kaynaklı işletim sistemidir.

Yani şunu demek istiyoruz, Android geliştiriciler tarafından geliştirilebilir oynanabilir değiştirilebilir iken, Apple'da bu durum sadece Apple'ın ürettiği ve kabul ettiği uygulamaları kabul etmektedir.

     4.  Güncelleme

Android'de güncellemeler, her firmanın kendi özellik ve donanımına göre değişirken iOS'da sadece tek eldedir. Yani Samsung Android 6.0 güncellemesini HTC'ye göre 1 ay önce getirmiştir. İşte durum böyle olduğundan rakip şirketler arasında kar/zarar problemi olmakta. iOS'da ise tek elden güncelleme yapıldığından böyle bir durum olmamakta.

    5. Menü Kullanımı

Menü kullanımı bir telefon için olmazsa olmaz bir durumdadır. Android'de Samsung'un Ayarlar bölümünün oldukça karışık olduğunu belirtelim yani depolama alanı bir başka yerde iken uygulamalar alanı başka bir yerdedir. iOS'da bu durum ise ayarlar menüsünün içerisinde telefona dair herşeyin bulunması ile sonuçlanır. Yani iOS'da aradığınızı kolayca bulabilirken Android'de biraz karıştırarak bulabilirsiniz.

Sonuç olarak farklarına bakarsak tabiki ikisininde kendisine göre kötü ve iyi yönleri bulunmakta. Bize soracak olursanız tabiki belirli bir taraf tutmayalım ki, haksızlık olmasın.

 

Devamını oku...
Mobil Fatih Günhız - 23/11/2016

2016 yılı ile birlikte android cihazlar iyice yaygınlaşmıştır. İş bu durum olunca android cihazlarda sürekli geliştirilme haline konulmuştur. Android cihazların gelişmesi ile tabletlerde gelişmiştir. Peki 2016 yılının en kaliteli ve alınabilecek en iyi tabletleri neler ?

Bunların 3 tanesini sizler için derledik.

Sony Xperia Z4 Tablet 

Her firmanın kendine göre özellikleri bulunmakta Sony'nin Xperia sürümünde ise bu özelliğin su geçirmezlik olduğunu bildirelim.

Sony Xperia serisinde her telefonda su geçirmezlik özelliğini sunuyor bu olay tabletlere de yaramış.

Boyuna bakacak olursak 10.2 inç boyutunda,2560x1600px çözünürlüğüne sahiptir. Bunun yanı sıra,8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisi bulunan ön kamerası 10 arka kamerası 5 megapiksel olan 3 GB Ram'ı bulunan bir üründür. Ürün 2016 yılı fuarında bayağı bir ilgi görmüş ve daha birçok özelliği ile kullanıcıları şaşırtmıştır.

Samsung Galaxy Tab S2

Her firmanın bir özelliği var demiştik, Samsungun tabletlere sunduğu özellik ise 128 GB'a kadar çıkabilen MicroSD desteği. MicroSD her tablet için olmazsa olmaz bir özelliktir diğer tabletlerde ki MicroSD desteği maximum 64 GB'dır.

9.7 inç boyutunda, 3 GB Ram belleğe sahip Galaxy Tab S2'de işlemci olarak Exynos 5433 kullanılmış. Bu işlemci Samsungun yine diğer bir cihazı olan Note 4'den biliniyor.

Selfie kamerasının 2.1 arka kameranın ise 8 Megapixel olduğu, Samsungun kameradan kısıp diğer özelliklere yöneldiğini görebiliyoruz.

Google Pixel C

Google'ın efsane tasarımlarından olan, çok üretilse bile yok satılan bir üründür. Google Pixel C, diğer uygulamaların yanı sıra Google'ın  kendi özelliklerini ücretsiz bir şekilde kullanmanıza yaramaktadır.

Diğer özelliklerin yanı sıra Google Pixel C'de bir klavyenin de bulunduğunu bildirelim.

10.2 inçlik bir ekrana sahip, 2560 x 1800 çözünürlüğe sahip Google Pixel C'nin kötü yanlarından birisi ise arka kısmın dümdüz olması bu sayede elinizden bir süre sonra kayacaktır. Bunun için ekstra bir durumda klavye ve kap kullanılarak sanki bir bilgisayar hissi verilerek kullanım sağlanır.

Belirtmeden geçmeyelim bu klavye takılıp, çıkabilen bir klavye olduğundan tamamen Bluetooth, ile çalışan klavye sayesinde, her taktığınızda okunmasını beklemenize gerek kalmayacak.

 

Devamını oku...
ÖncekiEN ÇOK İNDİRİLENLER
  • Windows
  • Mac
  • Mobil
  • Web
  • Oyun
TOPLAM İNDİRME SAYISI

Sayaç eş zamanlı ve gerçektir.

Sistem Araçları
Sistem Araçları
Sistem Araçları
Antivirüs
Çeşitli
Tarayıcılar
Oynatıcılar
Çeşitli
Çeşitli
Editörler
İnternet
İş ve Ofis
İletişim
Resim
Resim
Verimlilik
Eğitim
Fotoğraf ve Video
İletişimİndirlivex.com.tr © 2013 - 2016 - Yasmin Grup. Diğer Projelerimiz : Kişisel Bakım Ürünleri Cilt Bakım Ürünleri Ürün Store megamax balen lokman hekim guava plus Tongkat Ajimat Madura collagen forte Prostacare Ultra biohira mavi su at kestanesi jeli yalancı portakal kremi polibor aronya çayı bombax şeyhi şifa macunu